ENDÜSTRİYEL SİSTEMLER


Lykia Kollektör

  • Selektif Yüzeyli Bakır Borulu Absorber Plaka
  • Prizmatik Desenli Temperli Cam
  • Yüksek Dayanımlı Dış Çerçeve
  • Maksimum İzolasyon
Kollektör Özellikleri
Brüt alan 2,25
Net alan 2,08
Ağırlık 37 kg
Solar sıvı kapasitesi 1,16
Bağlantı ebadı 3/4″
İzolasyon malzemesi Taş yünü
İzolasyon malzemesi (cam yünü) 30 mm
Cam kalınlığı 4 mm
Solar verim 73,7%
Maksimum çalışma basıncı 10 bar
Absorbsiyon 95+-5%
Emisyon 5+-3%

Promax Serisi Güneş Kollektörleri

Promax Serisi Güneş Kollektörleri

Güneş Kollektörleri güneş enerjili su ısıtma sistemlerinin ana parçasıdır. Sıcak Su ihtiyacınızı karşılamak için, seçeceğiniz güneş kollektörünün uygun özellikler de olması çok önemlidir. Güneş kollektörü seçerken bölgenin iklim koşulları, tüketim miktarları, montaj yapılacak alan gibi kriterleri dikkate alarak seçim yapılması gerekmektedir.

Güneş Kolektörlerinde kullanılan yüzeyler uygulama açısından temelde iki gruptur. Bunlar;
1- Siyah boyalı yüzeyler
2- Selektif (seçici) yüzeyler
İdeal siyah yüzey, ideal ışınım yutucudur. Bütün dalga boylarındaki, her açı altında üzerine gelen ışınımın tamamını yutar. Ancak, gerçek cisimler (yüzeyler), ideal siyah yüzey gibi değildirler, üzerlerine gelen ışınımın tümünü yutmayıp bir kısmını geliş açısına bağlı olarak yansıtırlar, tamamını yutamazlar. İdeal siyah cisim aynı zamanda ısıl ışınım için ideal yayıcı (neşreci) dır. Kollektörlerde kullanılan yutucu yüzeyler de, güneş ışınımını yutma oranının büyük olması ve neşrediciliğinin (yayıcılığının) olmaması istenir. Kısa dalga boylu ışınımın, yani güneş ışınımının tamamına yakının yutan ve yuttuğu ışınım ile kendi yüzey sıcaklığı da arttığı içinyüzeyindençevresineminimumorandaışınımyayanyüzeylereseçici(selektif)yüzeydenir. Yuttuğuışınımınmaksimum%30’unu yayan yüzeyler selektif yüzey olarak adlandırılır. Özgün Promax Ekstra güneş kollektörlerinde kullanılan selektif yüzeylerin yuttukları ışınımı tekrar yayma oranları %5 değerindedir..

Ekstra Serisi Güneş kollektöri Alüminyum, Bakır, parçalı kanatlı (fin) bakır selektif ve bakır full plate selektif malzemeden mamul çeşitli absorber plakalara sahiptir. Absorber plakalar Güneş enerjisi sisteminin en önemli parçasıdır. Absorber plaka, Güneş ten gelen ışınımı, içerisinde bulunan ısıtıcı akışkana ısı enerjisi olarak aktarılmasını sağlar. Güneş Kollektörü kasası (çerçevesi) Alüminyum malzemeden mamul, dış yüzeyi dış etkilere dayanıklı elektrostatik tozboyalı olarak üretilmektedir. Üst örtü prizmatik desenli temperli cam şeklindedir. Alüminyum cam çıtası ve EPDM malzemeden mamul cam contası kullanılarak tam sızdırmazlık sağlanır. Yatay ve Dikey olarak Kullanılabilme özelliği özelliğine sahiptir.

Back to Top
WhatsApp chat